Росинковий світ прекрасний із минулого в сучасне
(Історична довідка про ДНЗ «Росинка»)


/Files/images/P5160573.JPGДошкільний навчальний заклад «Росинка» гостинно відкрив свої двері для малят у 1978 році.
Все починається з роси і води, а ще тому, що відомство якому підпорядковувався заклад – трест «Київводбуд», вирішено було назвати дитячий садок «Росинка». До 1988року дошкільний заклад знаходився у відомстві СПМК – 30 тресту «Київводбуд». А 3 роки (з 1988 р. по 1991р.) у відомстві заводу ЗБВ тресту «Київводбуд». І ось уже 18років з 1991року по цей час ДНЗ «Росинка» підпорядковується управлінню освіти і науки Бориспільської міської ради. До 1992 року в дошкільному закладі функціонувало 12 груп: 4 ясельні та 8 садових. В зв’язку із зменшенням наповнюваності дітей одне групове приміщення було реорганізоване на спортивний зал та методичний кабінет.
/Files/images/7711.jpgРуденко Ніна ДемидівнаПершою завідуючою дошкільного закладу була Руденко Ніна Демидівна. Це була енергійна, активна, вимоглива до себе і до своїх колег жінка, «Відмінник народної освіти». Колектив підібрала молодий, всі мали спеціальну освіту були талановиті і завдяки спільним зусиллям створили своє неповторне обличчя в дошкіллі міста Борисполя.
Педагогічний процес у дошкільному закладі очолила молодий педагог Савченко Л.М., яка щойно закінчила Київський педінститут ім. М.Горького. ЇЇ свіжі знання, невичерпна творчість зробили свою справу: вже з перших років існування дошкільного закладу він став одним із кращих у місті.
Яскраву сторінку історії дошкільного закладу відкрили такі талановиті педагоги як Мацкевич Галина Іванівна, Шкурко Лідія Петрівна, Рубан Валентина Артемівна. Вони стали наставниками для молодих педагогів: Ремень Л.М,, Кисіль Р.В., Хвостенко Н.М., Фіщук Н.І., Дмитренко В. В., Ісай Л.М., Полякової В.І. Це були люди з творчим вогником і талантом, педагоги з великою любов’ю до дітей. Жодної випадкової людини в садку не було – тільки ентузіасти.
На протязі всієї історії дитячого садка однією із головних складових частин навчально-виховного процесу було і є естетичне виховання малят. В цьому заслуга музичного керівника Бойко Р.С. – талановитої людини, закоханої в свою справу, «Відмінника народної освіти», спеціаліста вищої категорії. ЇЇ свята та розваги – це казковий світ в який потрапляли діти і дорослі.
В 1986 році в дошкільному закладі було організовано 2 логопедичні групи. Вчителями-логопедами стали Компанець О.П. та Глитень Є.М.., які працюють і до цього часу. Ці спеціалісти на той час вже мали певний досвід роботи і створили в дошкільному закладі затишний і сучасний логопедичний кабінет. Вони виготовили багато цікавих дидактичних ігор та підібрали матеріал по темам та розділам роботи.
В 1992 році в зв’язку із створенням психологічної служби в м. Борисполі в ДНЗ «Росинка» почав працювати психолог. Сьогодні на цій посаді працює молодий спеціаліст з вищою освітою Лаптєва Т. Є. Робота психолога в дошкільному закладі багатогранна. Змістом її роботи є дитина, її особистість, індивідуальні та вікові особливості, стан психічного розвитку та здоров’я, а також реалізація диференційованого підходу у навчально-виховній роботі з дошкільниками./Files/images/DSC_0748_новый размер111.JPGСавченко Лідія Михайлівна
В ДНЗ є спортивний зал з різноманітним фізкультурним обладнанням для виконання основних рухів, ранкової гімнастики, рухливих ігор, спортивних розваг. Фізичне виховання у дитячому садочку здійснює інструктор Долженко І.С., яка реалізує у своїй роботі диференційований підхід до вихованців, сприяє розвитку їх здібностей, систематично використовує ефективні методичні прийоми. Заняття Ірина Сергіївна проводить цікаво, майстерно, постійно використовує новинки педагогічної та методичної літератури.
17 років тому очолила сформований, сталий колектив колишній методист дошкільного закладу, «Відмінник народної освіти» Савченко Лідія Михайлівна, щирим бажанням якої було зробити дошкільний заклад особливим, неповторним. Молода і життєрадісна жінка вкладає в дошкільний заклад не лише свої уміння і педагогічний хист – діти заполонили її серце. За свою плідну працю завідуюча була неодноразово відзначена. За останні роки нагороджена Почесною грамотою від Київської обласної держадміністрації та відзнакою міського голови.
В 2000-2005 н.р. в дошкільному закладі працював експериментальний майданчик по забезпеченню наступності між Базовим компонентом дошкільної та початкової освіти по темі «Розробка інтегрованого змісту художньої освіти засобами музично-ігрової драматизації і художньої праці-гри». В дошкільному закладі на базі експериментальної групи постійно проводились семінари-практикуми для педагогів міста.
Керівником цього експериментального майданчика було призначено завідуючу ДНЗ Савченко Л.М., а науковим керівником затверджено співробітника лабораторії початкової освіти інституту педагогіки АПН України, кандидата педагогічних наук Тименка Володимира Петровича, який є фахівцем з питань художньої праці.
В результаті використання нової методики знання дітям подаються в певній послідовності, в різних видах діяльності, але в певній системі, коли дитина сама осмислює сприйняту інформацію, переживає її, і через деякий час, вона починає використовувати її в повсякденному житті, іграх, драматизації. Стрільник Наталія Олексіївна, яка на той час працювала методистом, взяла участь у експериментальній роботі, розробила орієнтовне тематичне планування інтегрованих занять з художньо-пізнавальної діяльності для дітей різних вікових груп за сферами Базового компонента дошкільної освіти в Україні та методичні рекомендації щодо розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами образотворчого мистецтва. Матеріали досвіду роботи Стрільник Н.О. по темі: «Інтегроване навчання дошкільнят засобами художньо-пізнавальної діяльності» були представлені на ІХ обласній виставці «Освіта Київщини: творчі здобутки, перспективні педагогічні ідеї та технології».
Сьогодні методичну службу закладу очолює Манюк Антоніна Петрівна.
Вона як методист, веде за собою колектив вихователів на доброякісне виконання завдань виховання та навчання дітей у дошкільному закладі. Нещодавно педагогічний колектив нашого закладу розпочав роботу з конструктором LEGO, адже ця інноваційна технологія є незамінною для різнобічного розвитку дітей дошкільного віку. Конструктори LEGO стимулюють дитячу фантазію, уяву і допомагають формувати моторні навички.
Дошкільний навчальний заклад «Росинка» на сьогоднішній день є найбільшим по кількості дітей в м.Борисполі. В ньому налічується 403 дітей, яких згідно їх віку поділено в 12 груп, з них: 10 – садових, 2 – раннього віку.
В дошкільному закладі налічується 60 працівників, з них 29 педагогів,1 медична сестра, 29 чоловік – обслуговуючий персонал.
З 29 педагогічних працівників 13 чоловік мають вищу освіту, 6 педпрацівників мають вищу категорію, 5 – І категорію, 1 – ІІ категорію, 4 – звання «Вихователь-методист», решта мають середню спеціальну освіту.
У наполегливій праці, постійних пошуках, самовідданому служінні благородній справі виховання юного покоління педагогічний колектив дошкільного закладу «Росинка» вбачає сенс свого життя і з честю виправдовує високе звання педагога.

Кiлькiсть переглядiв: 264

Коментарi